آموزش افزایش سرعت ایندکس مطالب در گوگل

بازدید: 792 بازدید

آموزش افزایش سرعت ایندکس مطالب در گوگل

 

در این بخش از آموزشهای مرکز فایل های فارسی در خدمت شما هستیم با آموزش افزایش سرعت ایندکس مطالب در گوگل

قبل از انجام مراحل زیر مطمئن شوید که وب سایت شما توسط گوگل شناسایی و ایندکس شده است.

Increase the speed of index entries in Google

 

ایجاد مرتب و زمان بندی شده ی مطالب جدید

مطالب قدیمی را فراموش کنید و به فکر ایجاد مطالب جدید و مفید باشید.

گوگل به هیچ وجه مطالب تکراری را دوست ندارد و اگر فکر کند مطالب شما تکراری و بدون هیچ نکته ی مفیدی  هستند با برنامه ریزی درست این مشکل را حل می نماید.

ایجاد محتوای جدید و مرتب در بازه های زمانی مرتب و منظم باعث میشود که وب سایت شما مرتبا به گوگل پینگ ارسال کند و پس از مدتی در همان بازه های زمانی گوگل به وب سایت شما سرخواهد شد. پس نتیجه اینکه مهم ترین نکته برای افزایش سرعت ایندکس مطالب این است که مطالبی ایجاد کنید که قبلا توسط کاربران دیده نشده باشد و آنها را تشویق کند مطالب شما را بخوانند این کار پس از مدتی سرعت ایندکس مطالب شما را بالا خواهد برد.

 

اطمینان پیدا کنید که گوگل میتواند وب سایت شما را کامل بخواند

خزنده های گوگل زمان خیلی کمی را در وب سایت شما صرف می کنند قبل از اینکه به وبسایت دیگری وارد شوند. شما باید مطمئن شوید که در کمترین زمان بیشترین مطالب را به اسپایدرها نشان خواهید داد همچنین اسپایدرها در وبسایت شما به مشکلی برنخورند.

 

نکات زیر را بررسی کنید :

سرعت لود صفحات پایین نباشد :

در خط بالا نیز گفته شد که اسپایدرها برای سایت شما زمان زیادی را اختصاص نخواهند داد و اگر صفحات با تاخیر لود شوند آنها صفحه را ترک خواهند کرد.سعی کنید تا جایی که می توانید سرعت لود صفحات را کاهش دهید.

 

مطالب تکراری در وب سایت :

آیا مطالب شما از طریق چند آدرس باز می شوند ؟

اگر پاسخ بله است باید با روش های گوناگون آدرس های تکراری را حذف کنید. زیرا در صورت باز شدن یک پست از چند آدرس مجزا گوگل نمیتواند تشخیص دهد کدام آدرس را باید به عنوان آدرس اصلی فرض کند و در نتیجه ممکن است به کل آن مطلب را در نظر نگیرد.

 

صفحات از بین رفته :

آیا وبسایت شما همیشه در دسترس بوده است ؟

ممکن است زمان هایی باشد که به دلایل مختلف وب سایت از دسترس خارج شده باشد. گوگل بخشی مفید دارد به نام Crawl Errors که به شما لیستی از صفحات را می دهد که نتوانسته به آنها دسترسی پیدا کند شما با بررسی صفحات میتوانید مشکلات را رفع کنید و گوگل را مجبور کنید که دوباره به وب سایت شما سر بزند.

 

ثبت نقشه سایت در گوگل وبمسترتولز

مطمئن شوید همان طور که شما وب سایت را به طور منظم به روزرسانی می کنید این به روز رسانی ها در نقشه سایت هم قرار می گیرد.

مرکز فایل های فارسی به شما توصیه می کند که نقشه سایت خود را در اکانت گوگل وبمسترتولز حتما ثبت کنید. زیرا نقشه وب سایت می تواند راه کار مفیدی باشد برای اعلام به روز رسانی های سایت به گوگل.

نقشه سایت می تواند به گوگل کمک کند که برداشت و شناسایی بهتری نسبت به وب سایت و آدرس های شما داشته باشد و از آنها استفاده نماید.

 

شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی بخش هایی هستند که موتورهای جستجو هر روز به آنها بیشتر و بیشتر توجه می کنند.

یکی از نکات مثبت شبکه های اجتماعی که می توان از آنها استفاده کرد ایندکس شدن سریع تر مطالب می باشد.

زمانی که شما مطالب خود را در چند شبکه ی اجتماعی پخش می کنید اسپایدرها به طور همزمان از چند وب سایت معروف با Authority بالا پینگ مطلب شما را دریافت میکنند که بسیار در سریع تر ایندکس شدن مطالب مفید می باشد.

 

پینگ

به موتورهای جستجو خبر بدهید که وب سایت شما به روز شده است.

با استفاده از سیستم های گوناگون یا پلاگین های موجود برای سیستم مدیریت محتوای وب سایتتان به موتورهای جستجو از تغییرات سایت خودتان خبر بدهید. البته توجه داشته باشید پینگ زیاد و بدون هدف می تواند تاثیر منفی داشته باشد.

 

ایجاد محتوای پویا

محتوای پویا اسپایدرها را بسیار سریع به خود جذب میکند.

بسیاری از پلتفرم های بلاگ نویسی این امکان را با استفاده از پلاگین ها و ویجت ها در اختیار کاربران قرار میدهند. با این کار شما بدون هیچ گونه تغییری محتوا ایجاد می کنید که در شناسایی سایت به گوگل موثر می باشد.

 

لینک های داخلی

سایت بدون ساختار درست لینک های داخلی اصلا معنا ندارد.

لینک های داخلی پل های ارتباطی وب سایت هستند اگر سایت شما ساختار درستی از لینک های داخلی ندارد پس هیچ پل ارتباطی بین مطالب شما وجود ندارد. لینک های داخلی با ایجاد پل ها باعث میشوند مطالب شما بیشتر در دید اسپایدرها قرار بگیرند و آنها سریع تر از به روز رسانی سایت شما باخبر شوند.

 

استفاده از عناوین و توضیحات یگانه

بعضی از وبلاگ نویس ها برای تمامی صفحات وب سایتشان یک متاتگ توضیحات استفاده میکنند. این کار بسیار اشتباه است و اسپایدر گوگل ممکن است تصور کند شما مطالب تکراری ایجاد کرده اید.

 

بهینه سازی تصاویر

شاید عجیب به نظر برسد اما حقیت دارد بله حتی بهینه سازی تصاویر شما در سریع تر ایندکس شدن مطالب تاثیر دارند.

هر پارامتری که در On Page مورد بررسی قرار بگیرد در سریع تر شدن ایندکس مطالب شما تاثیر خواهد داشت. بهینه سازی تصاویر باعث می شود گوگل کل محتوا را سریع تر و مفید تر مورد بررسی قرار دهد و در نتیجه سریع تر بتواند به ایندکس خود اضافه نماید.

 

 

مطلب پیشنهادی : آموزش برگرداندن اکانت های هک شده ی Gmail گوگل

 

 

ادامه مطلب